Contabil / Contabil Primar, Targu Secuiesc - Contabil - Targu Secuiesc (CV)

Nexxon

Anunțul este disponibil în următoarele limbi: hu

COR: 331302 - Contabil

Localitate: Targu Secuiesc (CV)

Industria: Automobile / Autovehicule Rutiere

Departamentul jobului: Facturare / Casierie / Contabilitate primara

Departamente apropiate: Economic / Financiar / Contabilitate

Nivel Carieră - Experiență: 3 - Junior / Începători (1 - 3 ani) , 4 - Experimentat / Middle (3-5 ani) , 5 - Specialist / Profesionist (5-10 ani)

Job Types: Full time - 1 schimb

Limbi cunoscute: Română - B2 - nivel post-intermediar B2 - nivel post-intermediar

Niveluri de educație acceptate: liceal 9-12 clase = Liceu cu Dipl. Bacalaureat , licenta = facultate cu Dipl. Licenta

Profiluri de educație școlară: *Teoretic - Real (Liceal) , *Tehnologic - Servicii (Liceal - profesional - postliceal) , Stiinte Economice (facultate) , Inginerie şi management (facultate) , Scoala de Economie (colegiu universitar)

Specializări profesionale acceptate: *Economic: Contabilitate primara (Tehnologic - servicii, liceal) , Ingineria şi managementul afacerilor (IMA - licenta, facultate)

Obiective Profesionale si de Cariera:

Căutăm un contabil contabil pentru operatii contabile de contabilitate primara pentru compania noastră in Târgu Secuiesc.

Cerințe:

Ești candidatul ideal dacă...

  • Ai absolvit liceul sau ai studii superioare, cu preferință în domeniul economic.
  • Comunici fluent atât în limba maghiară, cât și în limba română, atât verbal, cât și în scris.
  • Ești independent, precis și de încredere.
  • Ai cunoștințe de utilizator la nivel de calculator.
Responsabilități:
  • Gestionarea și monitorizarea proceselor financiare în cadrul sistemului nostru ERP.
  • Înregistrarea corectă și precisă a produselor primite conform procedurilor stabilite.
  • Administrarea costurilor conform politicilor financiare ale companiei.
  • Respectarea reglementărilor contabile și fiscale aplicabile.
  • Participarea la concilierea facturilor și la elaborarea rapoartelor financiare lunare
Oferta salarială - Pachet de beneficii:
  • Mediu de lucru suportiv.
  • Oportunități de dezvoltare profesională.
  • Condiții de muncă moderne și actualizate.
Despre angajator:

Firma Nexxon SRL este unul dintre cei mai mari distribuitori de anvelope si camere de aer din Romania. * Viziunea noastă este să devenim în ochii clienților noștri specialistul numărul 1 în anvelope. * Misiunea companiei: să oferim siguranță tuturor celor care folosesc sau comercializează anvelope. Sloganul nostru: Împreună avansăm în siguranță. Despre noi: firma noastră s-a înființat în urmă cu 26 de ani. De 18 ani activăm în comerțul cu anvelope și de 12 ani în service rapid. Asigurăm acoperire națională în comerțul cu anvelope, atât în deservirea rapidă, cât și în vânzarea și asistența tehnică a clienților noștri. Actualmente avem 5 service-uri proprii, serviciile noastre oferind o acoperire aproape completă în repararea autovehiculelor. Valorile companiei ne dau regulamentele cadru, respectarea cărora asigurând creșterea experienței clienților, precum și bunăstarea și satisfacția colegilor noștri. Principalele noastre valori: - Siguranța și sănătatea angajaților; - Experiența clienților; - Cunoștințe profesionale; - Eficiență; - Sinceritate și încredere; - Respect.

Szilard (Nexxon) PALFI
Manager National Resurse Umane & Dezvoltare 0760780556 WhatsApp szplafi@nexxon.ro