Farmacist, Miercurea-Ciuc* - Farmacist - Miercurea Ciuc (HR)

Angajari, Miercurea-Ciuc locuri de munca

COR: 226201 - Farmacist

Localitate: Miercurea Ciuc (HR)

Industria: Farmaceutica / Bio Farma (distributie/comercial)

Departamentul jobului: Farmacie / Magazine naturiste

Nivel Carieră - Experiență: 4 - Experimentat / Middle (3-5 ani) , 2 - Debutant / Novice (sub 1 an) , 3 - Junior / Începători (1 - 3 ani)

Limbi cunoscute: Hungarian - Nativ / limba maternă Nativ / limba maternă , Română - C1 - nivel avansat C1 - nivel avansat

Niveluri de educație acceptate: licenta = facultate cu Dipl. Licenta

Profiluri de educație școlară: Medicină Sănătate (facultate) , Farmacie - Sănătate (facultate)

Specializări profesionale acceptate: Chimie: Chimie farmaceutică (licenta, facultate) , Farmacie (facultate) , Asistență de farmacie (licenta, facultate 3 ani)

Obiective Profesionale si de Cariera:

Suntem în căutarea unui Farmacist in Miercurea-Ciuc dedicat și pasionat care să se alăture echipei noastre. La noi, vei avea oportunitatea de a-ți dezvolta cariera în domeniul farmaceutic și de a contribui la oferirea unor servicii de sănătate de calitate pentru comunitatea noastră.

Cerințe:

Farmacist, Miercurea-Ciuc

  • Diplomă de farmacist cu drept de practică în România.
  • Cunoștințe solide despre medicamente, compoziție, interacțiuni și efecte secundare.
  • Abilități excelente de comunicare și interacțiune cu clienții.
  • Atitudine empatică și etică profesională.
  • Capacitatea de a lucra în echipă.
Responsabilități:

  • Eliberarea corectă și sigură a medicamentelor conform prescripțiilor medicale.
  • Consilierea pacienților cu privire la administrarea corectă a medicamentelor și eventualele efecte secundare.
  • Monitorizarea stocurilor de medicamente și gestionarea acestora.
  • Asigurarea respectării tuturor reglementărilor și normelor privind farmacia.
Program de lucru:

40 de ore pe săptămână, într-un program flexibil, inclusiv weekend-uri și sărbători legale.

Oferta salarială - Pachet de beneficii:
  • Salariu competitiv în concordanță cu experiența și abilitățile tale.
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională continuă prin participarea la cursuri și seminarii.
  • Mediu de lucru plăcut și echipă prietenoasă.
  • Beneficii suplimentare, inclusiv bonuri de masă și asigurare medicală privată.
Despre angajator:

Agentie de recrutare resurse umane pentru Farmacii din Miercurea Ciuc cu locuri de munca in Miercurea Ciuc. Mai mult decat o agentie de recrutare in Miercurea Ciuc cu servicii HR specifice unei agentii de resurse umane in judetul Harghita.

Szilárd Pálfi
HR manager +40756025706 WhatsApp palfi.szilard@hummark.ro