Functionar Economic / Contabilitate Primara, Cluj-Napoca - Functionar Economic - Cluj-Napoca (CJ)

Angajari, Cluj-Napoca locuri de munca

COR: 431102 - Functionar Economic

Incadrări adiacente: 263102 - Consilier / Expert / Inspector / Referent / Economist In Economie Generala , 263106 - Consilier / Expert / Inspector / Referent / Economist In Gestiunea Economica , 331302 - Contabil

Localitate: Cluj-Napoca (CJ)

Industria: Constructii / Instalatii / Amenajari (Executie)

Departamentul jobului: Facturare / Casierie / Contabilitate primara

Departamente apropiate: Economic / Financiar / Contabilitate , Plati / Decontare / Rambursari

Nivel Carieră - Experiență: 4 - Experimentat / Middle (3-5 ani) , 3 - Junior / Începători (1 - 3 ani) , 5 - Specialist / Profesionist (5-10 ani)

Niveluri de educație acceptate: licenta = facultate cu Dipl. Licenta

Profiluri de educație școlară: Stiinte Economice (facultate) , Inginerie mecanică (facultate)

Specializări profesionale acceptate: Contabilitate şi informatică de gestiune (CIG - licenta, facultate) , Inginerie economică în domeniul mecanic (IEDM - licenta, facultate)

Obiective Profesionale si de Cariera:

Suntem o companie în plină dezvoltare și suntem în căutarea unui Functionar Economic dedicat și talentat pentru a se alătura echipei noastre de pe B-d-ul Muncii, zona Sinterom. Dacă aveți experiență în domeniul financiar și contabil și sunteți pasionat de contribuția la succesul unei afaceri în creștere, vă invităm să aplicați pentru acest post.

Cerințe:

Functionar Economic / Contabilitate Primara, Cluj-Napoca

  • Experiență anterioară în domeniul financiar și contabil, de preferat într-o poziție similară.
  • Cunoștințe solide de contabilitate și fiscalitate.
  • Abilitatea de a lucra cu programul contabil SAGA.
  • Abilități excelente de organizare și atenție la detalii.
  • Abilități de comunicare bune și capacitatea de a lucra în echipă.
  • Grad de încredere și integritate în gestionarea informațiilor financiare.
Responsabilități:

  • Emiterea facturilor și a documentelor financiare conform cerințelor legale.
  • Introducerea datelor economice în programul contabil SAGA.
  • Pregătirea documentației contabile pentru Contabilul Șef.
  • Asigurarea gestionării corecte a documentelor financiare și a actelor de plată.
  • Monitorizarea și menținerea registrului contabil.
Program de lucru:
  • 08:00 -16:30
  • Luni - Vineri
  •  Cu prezenta fizica si posibilitate hibrid.
Oferta salarială - Pachet de beneficii:
  • Oportunitate de a lucra într-o companie în creștere și de a vă dezvolta cariera în domeniul financiar și contabil.
  • Mediu de lucru plăcut și echipe de profesioniști.
  • Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare: Bonuri de masa, decont transport Tichete de vacanta.
  • Suport financiar in efectuarea cursurilor de dezvoltare profesionala.

Despre angajator:

Agentie de recrutare resurse umane pentru firme din Cluj-Napoca cu locuri de munca in Cluj-Napoca. Mai mult decat o agentie de recrutare in Cluj-Napoca cu servicii HR specifice unei agentii de resurse umane in judetul Cluj.

Szilárd Pálfi
HR manager +40756025706 WhatsApp palfi.szilard@hummark.ro