Optometrist, Cluj-Napoca - Optometrist (Studii Superioare) - Cluj-Napoca (CJ)

Angajari, Cluj-Napoca locuri de munca

COR: 226701 - Optometrist (Studii Superioare)

Incadrări adiacente: 325402 - Optometrist (Studii Medii)

Localitate: Cluj-Napoca (CJ)

Industria: Medicina / Sanatate

Industrii apropiate: Optica medicala: rame ochelari / lentile

Departamentul jobului: Medicina umana / Oftalmologie

Nivel Carieră - Experiență: 4 - Experimentat / Middle (3-5 ani) , 3 - Junior / Începători (1 - 3 ani) , 5 - Specialist / Profesionist (5-10 ani)

Niveluri de educație acceptate: postliceal & maiștri = Dipl. de specializare , licenta = facultate cu Dipl. Licenta

Profiluri de educație școlară: Medicină Sănătate (facultate)

Specializări profesionale acceptate: Optometrie (licenta, facultate) , Tehnician optometrist (Tehnologic - Tehnic, postliceal) , Oftalmologie (licenta, facultate)

Obiective Profesionale si de Cariera:

Suntem în căutarea unui optometrist pasionat și calificat care să se alăture echipei noastre. Dacă aveți experiență în domeniul opticii medicale, abilități excelente de comunicare și vă doriți să faceți parte dintr-un mediu de lucru dinamic, suntem interesați să vă cunoaștem. Responsabilitățile principale includ determinarea dioptriilor și interacțiunea profesională cu clienții noștri.

Cerințe:

Optometrist, Cluj-Napoca

  • Experiență anterioară în domeniul opticii medicale, inclusiv determinarea dioptriilor.
  • Abilități remarcabile de comunicare și relaționare cu clienții.
  • Deschiși, energici, sociabili și orientați către echipă.
  • Entuziasm și dorința de a învăța în mod continuu.
  • Atenție la detalii, ordonare și respectarea procedurilor și tehnicilor de vânzare.
  • Implicare activă în activitățile zilnice ale magazinului.
Responsabilități:
  • Optometrist, Cluj-Napoca
  • Determinarea Dioptriilor: Efectuarea măsurătorilor și evaluarea dioptriilor pentru clienții care vizitează magazinul nostru, folosind echipamente optice specializate.
  • Consultanță și Asistență pentru Clienți: Oferirea de consultații profesionale clienților, explicându-le rezultatele măsurătorilor și ajutându-i să selecteze corect lentilele și ramele potrivite pentru nevoile lor.
  • Recomandări pentru Corectarea Vederii: Furnizarea de soluții pentru corectarea vederii, inclusiv ochelari sau lentile de contact, și explicarea avantajelor fiecărei opțiuni.
  • Evaluarea Stării de Sănătate Oculară:Examinarea ochilor clienților pentru detectarea oricăror afecțiuni oculare și oferirea de recomandări pentru vizite ulterioare la medicul oftalmolog.
    • Vicii de refractie (Miopie, Hipermetropie, Astigmatism)
      • Acuitate vizuala
      • Autokeratorefractometrie
      • Examen fund de ochi, Biomicroscopie
    • Strabism
      • AV, cover test, stereoscopie
      • Masurarea unghiului strabic cu prisme
      • Fund de ochi, oftalmoscopie indirecta
      • Crucea Maddox
      • Test Hess – Lancaster
      • FO
    • Cataracta
      • Acuitate vizuala, Biomicroscopie
      • Keratometrie
      • Biometrie
      • Ecografie oculara
      • Numaratoare de celule endoteliale
      • Retinoscopie
      • Biomicroscopie directa – indirecta F.O.
      • Ecografie
      • AFG
      • OCT
    • Glaucom
      • Masurarea presiunii intra-oculare prin diverse metode
      • Tonometrie
      • Indentare
      • Aplanatie
      • Non contact
      • Biomicroscopie
      • F.O: evaluarea C / D
      • Perimetrie computerizata ( P. H. Zeiss)
      • OCT ( optical coherence tomography / tomografie în coerenta optica )
    • Patologia corneei – keratoconus, ectazii, cicatrici, etc
      • AV, AKRefractometrii
      • Topografie si pahimetrie corneana
  • Interacțiune Profesională cu Echipa: Colaborarea eficientă cu colegii pentru a oferi o experiență de cumpărare completă și asigurarea satisfacției clienților.
  • Documentare și Administrare: Înregistrarea precisă a datelor privind măsurătorile și asistența acordată fiecărui client în sistemele noastre de gestionare.
  • Participare la Training-uri: Participarea la training-uri de specialitate pentru a-și menține și îmbunătăți competențele în domeniul optometriei.
  • Contribuție la Strategia de Vânzări: Sprijinirea vânzărilor produselor din portofoliul companiei prin consultanță expertă și sugestii adecvate.
  • Menținerea Standardelor de Igienă: Asigurarea igienei adecvate în ceea ce privește echipamentele și spațiul de lucru, respectând protocoalele de igienă.
  • Raportare și Comunicare: Comunicarea regulată cu conducerea și echipa privind evoluția activității, cerințele de stoc și eventualele îmbunătățiri în procesele de lucru.
Program de lucru:

Program de lucru flexibil, în ture.

Oferta salarială - Pachet de beneficii:
  • Salariu fix atractiv, în funcție de experiența dumneavoastră.
  • Plata consultatiilor.
  • Tichete de masă în sistem electronic.
  • Bonusuri atât la nivel de echipă, cât și individuale.
  • Beneficii la achiziționarea produselor din portofoliul companiei.
  • Asigurare medicală privată.
  • Posibilități reale de avansare în carieră.
  • Traininguri de specialitate.
  • Mediu de lucru stabil și propice dezvoltării profesionale.
Despre angajator:

Agentie de recrutare resurse umane pentru firme din Cluj-Napoca cu locuri de munca in Cluj-Napoca. Mai mult decat o agentie de recrutare in Cluj-Napoca cu servicii HR specifice unei agentii de resurse umane in judetul Cluj.

Szilárd Pálfi
HR manager +40756025706 WhatsApp palfi.szilard@hummark.ro